FAQ

Masz do nas pytania?
Sprawdź w bazie Najczęściej Zadawanych Pytań (FAQ) używając wyszukiwarki
lub sprawdzając poniższą listę pytań i odpowiedzi.

Pytania ogólne

Naszą usługę możesz zamówić na okres abonentowy. Na czas epidemii w kraju mamy atrakcyjny cennik oraz abonament (2, 4, 6 tygodni). Po tym okresie zwracasz namurządzenie, bądź istnieje możliwość przedłużenia abonamentu o 1 tydzień.  Będąc naszą Pacjentką zyskujesz  zarówno urządzenie do wykonywania badania KTG jak i zdalną opiekę CMP.
Badania, zapisy interpretuje, ocenia wykwalifikowany personel medyczny, czyli nasze położne. Na bieżąco monitorują one stanTwój i Twojego dziecka podczas wykonywania badania. Biorą pełną odpowiedzialność prawną za autoryzowane wyniki.
Istnieje również możliwość, by wgląd do Twoich  badań na bieżąco miał Twój lekarz prowadzący ciążę, wystarczy, że podasz jego kod identyfikujący przy składaniu zamówienia.
 
Ze względu na ochronę danych nie możemy udzielać takich informacji - bezpieczeństwo danych zarówno naszych Pacjentek jak i współpracujących partnerów medycznych jest dla nas priorytetowe.  Jeśli chce Pan/ pani uzyskać taki kod należy udać się do swojego lekarza prowadzącego luW żadnym wypadku nie wolno udostępniać aparatu innej osobie. Dane medyczne zebrane podczas wywiadu w profilu pacjentki mają kluczowe znaczenie przy ocenie badania.b położnej i zapytać czy taki kod posiadają.
Prosimy o przekazanie informacji o Twoim stanie zdrowia, istotnych dla optymalnej interpretacji wyniku badania KTG, tym samym rozpoznania ewentualnych zagrożeń.
Nie, opłata dotyczy w pełni prawidłowo wykonanego zapisu KTG. Bezpieczeństwo pacjentki i dziecka jest dla nas najważniejsze. W przypadku problemów z wykonaniem badania prosimy o kontakt z CMP 24/7.
Przy najbliższej wizycie u swojego lekarza proszę zapytać o jego kod. W przypadku braku kodu można zamówić i korzystać z usługi. Wyników nie będzie otrzymywała dodatkowa osoba. Wyniki autoryzują pracownicy medyczni CMP.
Przed upływem końca abonamentu skontaktujemy się z pacjentką i umówimy kuriera na odbiór urządzenia.
Tylko system bellyOn jako jedyny na świecie jest w pełni telemedyczny, co oznacza, że pacjentka może wykonać badanie samodzielnie. Nie wymaga instruktażu czy pomocy kadry medycznej.
Aktualny cennik można znaleźć na dole strony internetowej bellyOn.pl w zakładce “cennik”  

Pytania techniczne

Zapis KTG ma przede wszystkim monitorować dobrostan płodu i na tym powinnaś się skupić. Występujące w czasie zapisu skurcze macicy są jedynie dla nas - położnych informacją do dokładnego zinterpretowania Twojego zapisu KTG. Skurcze porodowe mają różną amplitudę, indywidualną dla każdej z rodzących. Nie należy oceniać ich występowania i siły natężenia jedynie po zapisie KTG
 
Na sondę FHR należy nałożyć cienką warstwę żelu (dużą kroplę) a następnie kolistym ruchem rozprowadzić żel oraz przymocować sondę do powłok brzusznych, tak aby zapewnić ustabilizowany sygnał bicia serca Twojego  dziecka
  • Sonda Toco przypięta po lewej nie po prawej stronie sondy kardio FHR,
  • Brak wyraźnego „kliknięcia’ przy łączeniu sond,
  • Sonda Toco umieszczona nad dnem macicy (w nieprawidłowym miejscu),
  • Sonda Toco umieszczona w złym miejscu powinna być ok. 2 palce nad pępkiem (w zależności od tygodnia ciąży i uwarunkowań fizycznych Pacjentki).
 
  • Proszę spróbować umieścić sondę trochę niżej (tak aby dobrze przylegała do powłok brzusznych),
  • Proszę spróbować mocniej przymocować pas do brzucha (tak aby pelota nie była zbyt luźno),
  • Jeśli pas się zwija i ucieka do góry proszę spróbować zablokować go plecami do powierzchni oparcia od krzesła, łóżka itp.
 
Z medycznego punktu widzenia wykonywanie zapisów KTG jest możliwe od 26 tygodnia ciąży. Natomiast wykonywanie samodzielnych badań przez Pacjentki  najlepiej będzie wykonać po 30 tygodniu ciąży. W takim okresie ciąży nie powinny wystąpić problemy ze znalezieniem odpowiedniego sygnału tętna dziecka oraz samodzielnym wykonaniem badania. 
Należy zalogować się na naszej stronie www.bellyon.pl i w panelu Pacjentki należy sprawdzić czy data urodzenia się zgadza, jeśli nie - należy ją zmienić na poprawną, jeśli tak - należy zgłosić problem na infolinię bellyOn. 
Tak, obowiązkowe jest połącznie obu sond do siebie. Należy podłączyć je z prawej strony sondy FHR mocno dociskając do wyraźnego usłyszenia ,,kliknięcia”.
Sonda TOCO służy do monitorowania napięcia oraz skurczy macicy.