O usłudze

Przełomowa technologia telemedyczna zapewniająca bezpieczeństwo i spokój przyszłej Mamy.

Dla kogo przeznaczona jest usługa?

Usługa bellyOn przeznaczona jest dla kobiet w ciąży pojedynczej, od 30 tygodnia.

Czym jest usługa?

bellyOn jest systemem opieki telemedycznej, który pozwala monitorować dobrostan ciąży w oparciu o badanie KTG w warunkach domowych.

Badanie wykonuje się za pomocą przenośnego aparatu KTG wypożyczanego na okres abonamentowy. Powinno ono trwać minimum 30 minut. Urządzeniem steruje się poprzez aplikację na smartfonie z systemem Android i IOS.

Badanie KTG analizuje czynność serca i ruchy płodu oraz czynność skurczową mięśnia macicy. Jest jednym z parametrów branych pod uwagę przy ocenie zdrowia daje szansę na rozpoznanie zagrożenia jego zdrowia.  Pozwala na wczesne wykrycie  nieprawidłowości akcji serca czy stanów niedotlenienia.

Zapis badania trafia do Komputerowego Systemu Nadzoru Położniczego (KSNP) poprzez aplikację mobilną (gdzie zostaje zinterpretowany cyfrowo). Analiza przeprowadzana jest przez specjalistyczny, opatentowany algorytm, a pacjentka widzi cyfrową interpretację wyniku oraz jego formę graficzną natychmiast po zakończeniu badania, w aplikacji bellyOn. Następnie, wynik badania autoryzowany jest przez wykwalifikowany personel medyczny Centrum Monitoringu Położniczego (CMP) i wraz z ewentualnymi zaleceniami, w ciągu maksymalnie 30 min zostaje przesłany do Pacjentki. Personel medyczny pracuje 7 dni w tygodniu (24h na dobę).

Dodatkowo posiada detektor tętna płodu – w każdej chwili można posłuchać bicia serca dziecka.

Co pacjentka otrzymuje w abonamencie?

Codzienną możliwość wykonania badania w wybranym okresie abonamentowym

24 godzinny nadzór pracowników Centrum Monitoringu położniczego

Nielimitowaną ilość konsultacji położniczych w godzinach 9.00 – 22.00

Korzystanie z konsultacji medycznych w okresie 3 tygodni po urodzeniu dziecka

Możliwość udostępniania wszystkich badań swojemu lekarzowi lub położnej prowadzącej ciążę

Usługę można wykupić na okres od 2 do 8 tygodni, z możliwością przedłużenia.

WAŻNE: W przypadku, kiedy badanie zostało przerwane, wykonane nieprawidłowo, lub z powodów medycznych osoba nadzorująca z CMP zaleci wykonanie kolejnych badań – Ciężarna nie zostanie obciążona dodatkowymi kosztami. Bezpieczeństwo naszych pacjentek jest dla nas najważniejsze.

Czy badanie zastępuje wizytę u lekarza lub położnej?

Korzystanie z systemu bellyOn nie zastąpi opieki ginekologicznej ani wizyt u lekarza lub położnej.

KTG jest badaniem pomocniczym i stanowi tylko jeden z parametrów branych pod uwagę przy ocenie zdrowia płodu. System bellyOn wspiera lekarza i położną zapewniając przyszłej Mamie poczucie bezpieczeństwa i bliskości z dzieckiem między kolejnymi wizytami lekarskimi. Dzięki opiece bellyOn nie umkną ważne sygnały, które mogą być decydujące dla zdrowia dziecka. Należy zapytać lekarza lub położną o specjalny KOD identyfikacyjny, umożliwiający im stały dostęp do wyników Twoich badań.

Dlaczego system zapewnia jakość kliniczną,
czyli taką jak w szpitalu?

Urządzenie posiada cyfrowe sondy a badanie odbywa się na podstawie analizy sygnałów ultradźwiękowych, które są standardem w kardiotokografii.

Zawiera algorytm, który dokonuje cyfrowej interpretacji wyniku, dzięki temu redukuje możliwość popełnienia błędu przez człowieka oraz nadaje priorytet badaniom z podejrzeniem nieprawidłowości.

Urządzenie jest wyrobem medycznym, zarejestrowanym w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Posiada certyfikat CE 2274. Jest sprawdzone i bezpieczne. W firmie, gdzie produkowane jest KTG wdrożono system zarządzania jakością EN ISO.

Jakość badania jest porównywalna do tej, uzyskanej z najlepszych urządzeń stacjonarnych w szpitalach i gabinetach lekarskich. 

Co to znaczy telemedyczny?

Za telemedyczne można uznać jedynie aparaty, które nie tylko zagwarantują wykonanie badania w jakości identycznej, jak te wykonane przez wykwalifikowany personel medyczny w szpitalu, szkole rodzenia czy gabinecie prywatnym, ale także są proste w obsłudze i intuicyjne.

Tak właśnie działa bellyOn. Pacjentka może wykonać badanie samodzielnie, w domu, bez potrzeby instruktażu czy pomocy kadry medycznej. Aplikacja pomaga poprawnie ułożyć głowicę FHR (z ang. Fetal Hearth Rate – czynność serca płodu), dzięki czemu przyszła Mama może usłyszeć bicie serca dziecka.

Na czym polega przełomowość rozwiązania?

  • bellyOn to efekt ośmiu lat pracy specjalistów z międzynarodowym doświadczeniem we wdrażaniu systemów telemedycznych, w takich krajach jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone.
  • system jest w pełni medyczny, zarejestrowany i certyfikowany, a badania wykonane z jego pomocą mają jakość kliniczną.
  • KSNP – Komputerowy System Nadzoru Położniczego - jako jedyny system przenośny posiada algorytmy, które interpretują badania cyfrowo i ograniczają możliwość popełnienia błędów – dokładnie jak najlepsze urządzenia stacjonarne
  • jako jedyny na świecie posiada algorytm oddzielający tętno mamy i płodu
  • badania wskazujące na nieprawidłowość otrzymują priorytet
  • urządzenie posiada detektor tętna płodu
  • nad wynikami badań i bezpieczeństwem pacjentki 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu czuwa personel medyczny CMP
  • pacjentka może korzystać z nielimitowanych porad medycznych również po urodzeniu dziecka

bellyOn rozpoczyna dziś rewolucję w położnictwie