bellyOn - profesjonalne domowe KTG – cyfrowa rewolucja w położnictwie!

Badanie kardiotokograficzne  możesz  wykonać nie tylko w szpitalu, poradni czy w gabinecie położnej bądź lekarza, ale również we własnym domu. W obecności osób bliskich i w miejscu w którym czujesz się bezpiecznie i które dobrze znasz. Badanie możesz wykonać nawet wtedy, gdy jesteś w kolejnej ciąży i masz już dzieci. W trakcie badania możesz nawet czytać bajkę  dziecku, które siedzi obok Ciebie.  

Umożliwia to nowa technologia która bardzo prężnie wchodzi na rynek.  Pierwszy  na świecie w pełni cyfrowy, bezprzewodowy aparat kardiotokograficzny, który jest absolutnie  bezpieczny do monitorowania kobiet w ciąży. System ten jest nadzorowany przez wykwalifikowaną kadrę medyczną.

Ciąża to podróż, i każdy chce się czuć bezpiecznie w swojej podróży. Dlatego zrozumiałe jest, że chcesz tę ciąże przejść bezproblemowo i zrobić dla  dziecka  wszystko co możliwe, aby urodziło się zdrowe. Poród to meta pewnej podróży, ale i początek nowej. Nie wiesz, jaką przyszłą drogę obierze Twoje dziecko. Może będzie fizykiem, pilotem, może nauczycielem. Ale wiem, że chcesz aby miało wybór. System KTG Sigmafon Belly On  może podprowadzić  Ciebie za rękę do pierwszych drzwi.

System KTG Sigmafon  Belly On stanowi rewolucję w położnictwie. Jest bezprzewodowy, wielkości aparatu telefonicznego, ale dokładny jak wysokiej klasy stacjonarny aparat kardiotokograficzny używany w dobrych klinikach położniczo - ginekologicznych. Aparat KTG ( a dokładnie głowice ) łączą  się za pomocą bluetooth  z Twoim smartfonem. Na swoim telefonie od razu widzisz cały zapis serduszka Twojego dziecka, skurcze, które mogą wystąpić. Ruchy swojego maleństwa możesz zaznaczać  za pomocą ikonki widocznej na ekranie. Po zakończonym badaniu wciskasz tylko ikonkę stop i samoczynnie -bezprzewodowo, badanie jest wysyłane do Centrum Monitoringu Położniczego Med. Systems (CMP), gdzie w trybie online zapis badania KTG jest interpretowany przez komputerowy system nadzoru położniczego - identyczny jak w aparatach KTG, które są w szpitalu i oceniony przez wykwalifikowany personel medyczny. 

Informację o wyniku badania  dostaniesz w ciągu 30 minut. Jeżeli osobę interpretującą badanie coś zaniepokoi w Twoim wyniku otrzymasz telefon z dalszymi wskazówkami. 

To badanie możesz robić wszędzie gdzie zechcesz, nie tylko we własnym domu. Możesz wykonać w podróży, będąc z wizytą u rodziny, możesz wykonywać o każdej porze dnia a nawet nocy, kiedy tylko najdzie Cię ochota na sprawdzenie jak się czuje Twoje maleństwo. 

Już nie musisz się niepokoić wyznaczonymi godzinami wizyt, czekaniem w kolejce,  ani  dniem tygodnia, że jest to np. dzień wolny od pracy. To KTG możesz sobie wykonać w każdy dzień 24h na dobę.  Jeśli zechcesz możesz nawet do tych badań powracać i wspominać  ten dobry czas długo po narodzinach swojego  dziecka.  Poproś o dodatkowe informacje swojego lekarza bądź położną, oni podpowiedzą jak otrzymać sprzęt i poinstruują jak wykonać to badanie. 
 

O autorze

mgr Jolanta Parafiniuk

Położna

Oddział Ginekologii, Położnictwa i Terapii Endoskopowej WSS w Zgierzu.
 
 
Profil lekarza